«تعقیب تبهکار» جان وو در جشنواره ونیز – تاریخ لرستان

وب سایت آی ‌سینما: سه فیلم جدید به فهرست فیلم‌های بخش اصلی جشنواره فیلم ونیز اضافه شد تا سرانجام برنامه نمایش‌های هفتاد و چهارمین دوره این رویداد سینمایی تکمیل شود
همچنین فیلم «معمای ژان روش در تورین» به کارگردانی مارکو دی کاستری، پائولو فاوارو و دنیل پیانچولا به بخش جنبی «مستندهای کلاسیک ونیز» اضافه شده است.

وب سایت آی ‌سینما: سه فیلم جدید به فهرست فیلم‌های بخش اصلی جشنواره فیلم ونیز اضافه شد تا سرانجام برنامه نمایش‌های هفتاد و چهارمین دوره این رویداد سینمایی تکمیل شود. تریلر جنایی «تعقیب تبهکار» (Manhunt) جدیدترین ساخته جان وو در بخش خارج از مسابقه جشنواره برای نخستین بار در سطح جهانی اکران خواهد شد.

«تعقیب تبهکار» جان وو در جشنواره ونیز

فیلمساز سرشناس چینی با بازگشت به ژانر تریلر سیاسی که نقطه آغاز فعالیت حرفه‌ای او در سینما بود، داستان مردی را به تصویر کشیده که متهم به قتل است و علاوه بر مقامات ژاپن، عده‌ای آدم‌کش مرموز هم در تعقیبش هستند.
هفتاد و چهارمین جشنواره ونیز از 30 اوت تا 9 سپتامبر (18-8 شهریور) برگزار می‌شود.

فیلم «نظم امور» (Order of Things) ساخته جدید آندری سگره کارگردان ایتالیایی فیلم‌های «شون لی و شاعر» و «اولین بارش برف» در بخش نمایش‌های ویژه ونیز روی پرده می‌رود. این فیلم روایتگر داستان پلیسی جوان است که وظیفه دارد مهاجران عازم لیبی را کنترل کند تا ماموریتی شیادانه را با هماهنگی پیش ببرد.

این تریلر جنایی بازسازی یک فیلم کلاسیک ژاپنی با همین عنوان است که در سال 1976 روی پرده رفت و با اقتباس از رمانی ژاپنی ساخته شده است. وو کارگردان فیلم‌های معروفی همچون «فردایی بهتر» (1986) و «تغییر چهره» (1997) از جمله فیلمسازان محبوب برگزارکنندگان جشنواره ونیز است که در سال 2010، با دریافت جایزه افتخاری شیر طلایی برای دستاورد حرفه‌ای تقدیر شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *