سینمای بالتیک در لوکارنو جایزه برد – تاریخ لرستان

خبرگزاری مهر: با اتمام بخش جانبی سه روزه «اولین نگاه» در جشنواره فیلم لوکارنو، برندگان این بخش انتخاب شدند
 به نقل از ورایتی، «پرتغال» اولین فیلم بلند لوری لاگل نمایشنامه‌نویس مشهور استونیایی برنده جایزه «اولین نگاه» شد.

سینمای بالتیک در لوکارنو جایزه برد

در هفتمین دوره برگزاری بخش «اولین نگاه» که با هدف ارایه فیلم‌هایی در مرحله پس از تولید است، بر فیلم‌های ناتمام کشورهای بالتیک تمرکز شده بود. این منطقه به سرعت وارد مرحله جدیدی از کسب شهرت سینمایی می‌شود.
جایزه «لو فیلم فرانسواز» نیز به فیلم مونیکا سیمتس با عنوان «همکار کوچک» رسید. این فیلم برای قصه‌گویی بزرگ، نگاه بین‌المللی و اجرای فوق‌العاده و دیدی تاریخی شایسته دریافت این جایزه شناخته شد. این فیلم داستان «للو» ۶ ساله را روایت می‌کند که مادرش در دوران استالین به اردوگاه کار فرستاده شده است.

«پرتغال» برای نگاهی اوریجینال به زندگی معاصر در استونی شایسته این جایزه شناخته شد.

جایزه بخش مستند نیز به فیلم «پدر پزشکی» ساخته ویتاتوس پودوکاس محصول مشترک لیتوانی-برزیل رسید که درباره زندگی آلکساندر فردیناند بوندوراتیس از چهره‌های مطرح پزشکی و مردم شناس در حوزه آمازون در دهه ۱۹۶۰ است. این فیلم مستند برای توجه به هویت و افشای روایت‌های نادرست پیرامون زندگی این مرد مورد توجه واقع شد.

خبرگزاری مهر: با اتمام بخش جانبی سه روزه «اولین نگاه» در جشنواره فیلم لوکارنو، برندگان این بخش انتخاب شدند.
جشنواره فیلم لوکارنو از ۲ آگوست شروع شده و تا ۱۲ همین ماه ادامه دارد. جشنواره لوکارنو در سوییس برگزار می‌شود و در کنار کن و برلین از جشنواره‌های معتبر اروپایی است.

«ال‌فیلم» موسسه تولید فیلم که پیشتر فیلم تحسین شده «نارنگی‌ها» را که نامزد اسکار خارجی زبان در سال ۲۰۱۵ بود ساخته، سازنده فیلم «پرتغال» است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *